Hrvati u polufinalu: Ivan Perić "slomio" Mađare

24. rujna 2009. - 22:11

Hrvatska vaterpolska reprezentacija izborila je polufinale Europskog prvenstva za igrače do 20 godina, kojem je domaćin grčka Chania.

U četvrtfinalu naši su bili bolji od Mađarske 10:9 te ih u subotu od 18.30 sati u borbi za finale čeka ogled protiv Srbije ili Grčke.

Nakon što su Mađari prvu četvrtinu dobili 4:3, a na poluvremenu imali dva pogotka prednosti (7:5), naši dobili treću četvrtini 2:1 i stigli na pogodak zaostatka. Početkom posljednje četvrtine Mađari su ponovno poveli s dva gola razlike, bilo je 9:7.

Ipak, izabranici Ivana Asića nisu se predavali te su s tri pogotka do kraja uspjeli preokrenuti rezultat i plasirati se u polufinale. Pogodak odluke, ujedno i jedino vodstvo Hrvatske na utakmici, postigao je član splitskog Jadrana Ivan Perić minutu i pol prije kraj...

26. travanj 2024 17:45