Sport Vodeni sportovi

zamalo iznenađenja

Mornar slavio u splitskom derbiju, Jadran se namučio u Šibeniku

Poškovci su bili na pragu velike pobjede, u zadnju su četvrtinu ušli s jednim golom prednosti, no nisu izdržali.

Mornar je zadnju dionicu susreta dobio s glatkih 3:0 te u uzvratnu utakmicu ulaze s pobjedom od 9:7.

Golova za preokret postigli su redom Dužević, Vrdoljak i na kraju spektakularno vratar Luka Podrug u zadnjoj sekundi susreta, nakon što je trener Mornara Zdeslav Vrdoljak tri sekunde do isteka vremena pozvao time-out i organizirao taj zadnji blic napad „gostiju“ koji jde rezultirao golom Podruga.

A vrlo zanimljiva utakmica u Crnici, gdje je regionalni A2 ligaš Solaris dobro namučio euroligaša Jadrana. Ipak, u završnici su Splićani osigurali dva gola prednosti uoči uzvrata u Poljudu, gdje bi se trebalo dogoditi sportsko čudo da 'jadranaši' ne uđu u polufinale domaćeg prvenstva. Unatoć prvom porazu na svom plivalištu ove sezone, 'sunčani' imaju razloga za zadovoljstvo jer su pokazali da s pravom gaje ambicije u osvajanje petog mjesta koje bi im donijelo igranje u Evropi.

Sjajan je bio pogled na semafor za domaćine sve do konca druge četvrtine. Savršen učinak s igračem više, dobra obrana i raspoloženi vratar Šparada donijeli su im vodstvo do 2:0 i 4:3. Međutim, tada 'jadranaši' s po dva pogotka Milardovića i Šetke odlaze na plus tri (7:4).

No, Šibenčani se ne predaju. Dapače, šutevima izvana, dvaput Pelicarić i jednom kapetan Vlahović, 'buše' pričuvnog vratara 'Jadrana' Podruga i rezultat je opet izjednačen (7:7).

Jadran je opet dva puta vodio s dva razlike (9:7) i (10:8), no Solaris je golovima Begovića i Pelicarića stigao do novog poravnanja (10:10) dvije minute prije kraja.

Ipak, u samoj završnici Kunac i Zović realiziraju dva 'igrača više' i postavljaju konačnih (12:10).

OVK POŠK – Mornar BS 7:9 (3:3, 2:2, 2:1, 0:3)

Split – Bazen u Poljudu. Gledatelja: 400.

Suci: Branko Banovac i Joko Prančić.

OVK POŠK: Bratim, Ostojić (1), Žurić, A. Divković, Vukić (1), Penava (1), Prižmić, Gadža, Bebić, M. Divković (2), Vujčić, Borovčić-Kurir, Sunara, Vuleta (2).

Mornar Brodospas: Podrug (1), Burić, R. Akrap, Vrdoljak (1), Ćalić (1), Hrvatić, Krolo (1), Pavlović, D. Butić, Živković (1), Dužević (3), D. Akrap, Kordić, K. Butić (1).

Peterci: OVK POŠK - , Mornar BS 1 (1).
Igrač više: OVK POŠK 4 od 8, Mornar BS 3 od 10.

Solaris- Jadran 10:12 (2:1, 2:4, 3:4, 3:3)

ŠIBENIK- Bazen u Crnici.

Gledatelja 150.

Suci: Vlaho Radičević (Dubrovnik) i Ante Rogić (Zadar).

Solaris: M. Šparada (11 obrana), Malenica, T. Šparada, Štrkalj, Begović (2), Erak, Vlahović (2), Pelicarić (3), Bušelić (2), Bulat, Lipar, Koprčina (1), Jukić, Kreković.

Jadran: Anić (3 obrane), Kunac (1), Zović (3), Krapić, Butić (1), Pejković, Power, Popović (1), Visković (1), Milardović (2), Šetka (2), Kovačić (1), Podrug (1 obrana), Delić.

Igrač više: Solaris 6/9; Jadran 7/13.