Ostalouz rub bazena

Platio danak neiskustvu: Blašković osmi na 100 metara slobodno, zlato za Miressija

5. kolovoza 2018. - 21:51
2018-08-05T163424Z_112684321_UP1EE851A1BQ9_RTRMADP_3_EUROPEAN-CHAMPIONSHIPS-AQUATICS.JPG

Hrvatski plivač, 20-godišnji Bruno Blašković zauzeo je osmo mjesto u finalu utrke na 100 metara slobodnim stilom na Europskom prvenstvu u Glasgowu s vremenom od 49.02 sekunde.

Blašković je za novim europskim prvakom, Talijanom Alessandrom Miressijem zaostao 1.01 sekundu.

Mladi je Puljanin odlično krenuo u utrku i nakon 50 metara držao drugo mjesto, odmah iza branitelja naslova, Talijana Luce Dotta. No, u drugih 50 metara i Blaškovć i Dotto su platili danak prejakom startu, naš je predstavnik pao na posljednje osmo mjesto dok je i iskusni Dotto ostao bez medalje završivši kao peti sa 48.45.

Srebrnu medalju osvojio je domaći predstavnik Britanac Duncan Scott sa 48.23, samo stotinku sporiji bio je brončani Francuz Mehdy Metella sa 48.24.

26. travanj 2024 07:23