Srbija izgubila od SAD-a; Mađari pobijedili Crnogorce

22. kolovoza 2008. - 17:20

U finalu olimpijskog turnira vaterpolista igrat će branitelji naslova iz Atene Mađari, te iznenađenje turnira Sjedinjene Američke Države. Mađarska je u prvom polufinalnom susretu pobijedila Crnu Goru 11:9 (3:4, 3:3, 3:0, 2:2), dok su Amerikanci deklasirali Srbiju 10:5 (3:3, 2:1, 2:1, 3:0).

Prvo polufinale proteklo je u ravnopravnoj i neizvjesnoj utakmicu u kojoj su aktualni olimpijski pobjednici tek u samoj završnici slomili suparnika. Crna Gora je daleko bolje ušla u susret i sredinom druge četvrtine je imala čak tri pogotka viška (6:3), međutim Mađari su serijom 6:1 preokrenuli rezultat i stigli do vodstva 9:7. Europski prvak je uzvratio sa dva pogotka i tri minute prije kraja utakmice stigao do 9:9. Ipak iskusniji i kvalitetniji Mađari su u posljednjim  minutama dva puta realizi...

26. travanj 2024 12:54