Tsonga na domaćem terenu u tri seta bolji od Ljubičića

25. rujna 2011. - 21:00
Hrvatski tenisač Ivan Ljubičić zastao je na korak od osvajanja prvoga ATP turnira u ovoj godini. Dobre igre u Metzu nije znao okruniti u završnici turnira (ovo mu je 24. finale karijere), porazio ga je domaći igrač Jo-Wilfried Tsonga sa 6:3, 6:7(4), 6:3.

Bio je to njihov šesti međusobni ogled i sada su poravnati u omjeru. Nakon što je loše otvorio meč i čak tri puta gubio svoj servis, Ljubo nije dobro startao ni u drugom setu. Tsonga je novim breakom najavio pobjedu, ali se tada “budi” naš tenisač i uzima servis protivniku, a u tie-breaku stiže i do izjednačenja.

Odlučujući set Ivan je otvorio breakom, ali je Jo brzo odgovorio, a snage za preokret više nije bilo. S novih 150 bodova na svome kontu Ljubičić će od danas ponovno biti pr...
27. travanj 2024 23:20