Tenisaustralian open

Martić u vrlo neizvjesnom meču poražena od pete igračice svijeta

18. siječnja 2019. - 09:41

Peta tenisačica svijeta 25-godišnja Amerikanka Sloane Stephens zaustavila je Petru Martić u 3. kolu Australian Opena pobijedivši ju sa 7-6 (6), 7-6 (5) u vrlo izjednačenom dvoboju koji je potrajao dva sata.

Koliko je bio izjednačen dvoboj svjedoči i podatak da je bivša pobjednica US Opena imala samo jedan osvojen poen više od Martić (81-80). Nažalost, naša tenisačica je u oba seta imala početni 'break' prednosti koji nije uspjela zadržati.

U prvom je setu prednost držala do vodstva 4-2, kad je Stephens nanizala tri gema i vratila se u set. U drugom setu je Martić povela 3-1, ali je Stephens odmah vratila 'break' i još jednim oduzetim servisom u 11. gemu izborila servis za pobjedu.

Međutim, naša je tenisačica uspjela izboriti još jedan 'tie-break' u kojem je i sreća bila n...

26. travanj 2024 21:17