TenisWTA Peking

Martić slavila u prvom kolu protiv Čehinje Strycove

1. listopada 2018. - 12:45

Hrvatska tenisačica Petra Martić plasirala se u ponedjeljak u drugo kolo teniskog WTA tunrira u Pekingu nakon što je u drugom kolu sa 6-2, 6-3 svladala Čehinju Barboru Strycovu poslije sat i 23 minute.

U meču u kojem ni jedna tenisačica nije servirala ni jedan as Martić je bila bolja na prvom servisu (76 posto naprama 50 posto). U prvom setu su obje tenisačice propustile priliku za break, ali Martić prva uspijeva suparnici uzeti servis za 3-1.

Nakon toga je hrvatska tenisačica uzela servis Čehinji još dva puta i, iako je svoj izgubila jednom, set privodi kraju u svoju korist rezultatom 6-2.

U drugom setu su obje tenisačice držale svoj servis do 4-3 za Martić kada ona koristi priliku i uzima servis za vodstvo od 5-3 nakon čega je dobila i svoj servis i meč.