TenisTeniske paralele

Izvrsno uigravanje za finale Davis Cupa: Dodig i Pavić nadmoćno osvojili drugi zajednički trofej

30. rujna 2018. - 17:50
davis88-150918

Hrvatski Davis Cup reprezentativci Ivan Dodig i Mate Pavić u nedjelju su osvojili drugi zajednički ATP naslov, svladavši u finalu turnira u kineskom Chengduu Amerikanca Austina Krajiceka i Indijca Jeevana Nedunchezhiyana sa 6-2, 6-4 za 51 minutu.

Prije trijumfa u Chengduu, Dodig i Pavić su bili pobjednici prošlogodišnjeg turnira u Hamburgu, a dvaput su gubili u finalu, oba puta na, nažalost, ugašenom Zagreb Indoorsu, 2012. i 2013. godine.

U prvom setu finala u Chengduu hrvatski je par slomio servise suparnika u trećem i petom gemu, a jedini krizni trenutak u meču za Dodiga i Pavića bio je četvrti gem drugog seta, u kojem su bili suočeni s 0-40, ali su osvojili sljedeća četiri poena i izjednačili na 2-2. Odlučujući 'break' za pobjedu u dva seta napravili su kod rezultata 3-3, a tr...

26. travanj 2024 08:49