ATP Rim: Marin Čilić u 3. kolu

29. travnja 2009. - 17:46

Hrvatski tenisač Marin Čilić plasirao se u 3. kolo velikog ATP turnira u Rimu, u susretu 2. kola Čilić je svladao Belgijanca Christophea Rochusa sa 6-0, 5-7, 6-2 nakon dva sata igre.

Nakon što je za samo 20-ak minuta dobio prvi set sa 6-0, Čilić je u drugom setu zakomplicirao dvoboj izgubivši svoj početni udarac kod vodstva Rochusa od 2-1. Ipak, naš je igrač uspio vratiti "break", a kod rezultata 4-4 imao i priliku za vodstvo 5-4.

Nažalost, nije ju iskoristio da bi kod zaostatka 5-6 još jednom izgubio servis, te je morao igrati treći set.

U odlučujućoj dionici igre kvaliteta je ipak prevladala i Čilić je dobio treći set sa 6-2.

U 3. kolu Čilić će igrati protiv pobjednika dvoboja između Britanca Andyja Murraya i Argentinca Juana Monaca.