VIDEO Nadal detronizirao Federera na travi Wimbledona

7. srpnja 2008. - 00:34

Španjolac Rafael Nadal pobjednik je ovogodišnjeg Wimbledona, on je u finalu svladao peterostrukog uzastopnog osvajača najvećeg svjetskog teniskog turnira Švicarca Rogera Federera sa 6:4, 6:4, 6.7 (5), 6:7 (8), 9:7 nakon četiri i 48 minuta. Nadal je time postao prvi igrač nakon Bjorna Borga 1980. godine koji je uspio osvojiti Roland Garros i Wimbledon u istoj godini.

Federeru je bio ovo prvi poraz na travi nakon 1. kola Wimbledona 2002., kada je izgubio od Marija Ančića, i 65 uzastopnih pobjeda.

Nadal sada u međusobnim dvobojima protiv Federera vodi sa 12:6, a u finalima "Grand Slama" sa 4:2.

Nadalu je za osvajanje prvoga seta bio dovoljno jednom oduzeti servis Federeru, ostvario je to za vodstvo 2-1, a odmah u sljedećoj igri spasio je Federerovu priliku za "re-break". Švicarac j...

26. travanj 2024 10:07