Tenisprerani kraj

Bivša olimpijska prvakinja u tenisu Monica Puig završila karijeru: ‘Nakon teške tri godine borbe s ozljedama i četiri operacije mojem tijelu je dosta‘

14. lipnja 2022. - 15:21

Bivša olimpijska prvakinja u tenisu Monica Puig (28) objavila je završetak karijere. Portorikanka je u zadnje tri godine bila na četiri operacije te je poručila da njeno tijelo to ne može više izdržati.

- U zadnjih 28 godina tenis mi je dao najuzbudljivija i nezaboravna iskustva koja sam mogla samo poželjeti. No, s vremenom se dobre stvari završe. Nakon teške tri godine borbe s ozljedama i četiri operacije mojem tijelu je bilo dovoljno - napisala je 28-godišnjakinja.

Puig je postala prva Portorikanka koja je osvojila zlatnu medalju na olimpijskim igrama. Na OI 2016. u Rio de Janeiru je u finalu je pobijedila tada drugu tenisačicu svijeta Nijemicu Angelique Kerber.

Nekoliko tjedana nakon slavlja u Riu došla je i do najboljeg plasmana na WTA listi, bila je na 27. mjestu. Z...

28. travanj 2024 07:55