Oly, Bayer i Atalanta izveli čudesne preokrete, prošli i Marseille, Benfica, Milan, Fener i Fiorentina

Piše hina
14. ožujka 2024. - 23:34

Vodeći sastav njemačkog nogometnog prvenstva Bayer iz Leverkusena čudesnim se preokretom u sudačkoj nadoknadi s dva gola Patrika Schicka plasirao u četvrtfinale Europske lige svladavši na svom terenu azerbajdžanski Qarabag sa 3-2 (0-0).

Nakon 2-2 u prvoj utakmici, gosti iz Azerbajdžana stigli su nadomak senzacije povevši u uzvratu sa 2-0 golovima Zoubira (58) i Juninha (67). No, u međuvremenu su ostali s igračem manje, a Frimpong (72) je uspio vratiti Bayer u igru. Ipak, rezultat se nije mijenjao do sudačke nadoknade i kada su još samo sekunde dijelile Qarabag od senzacije ukazao se Schick (90+3, 90+7) te s dva gola iz neposredne blizine kreirao preokret.

Josip Stanišić igrao je od 79. minute za Bayer koji je i dalje neporažen ove sezone.

Preokretom, ali ne toliko dramatičnim u četvrtfinale se plasirala i Atalanta koja je u Bergamu svladala Sporting iz Lisabona sa 2-1 (0-1) što joj je uz 1-1 iz prve utakmice bilo dovoljno za prolazak. Pedro Goncalves (34) doveo je Sporting u vodstvo, ali su Lookman (46) i Scamacca (59) u drugom poluvremenu pogađali za Atalantin prolaz.

Mario Pašalić igrao je za Atalantu od 76. minute.

Brighton and Hove Albion upisao je pirovu 1-0 pobjedu protiv Rome, no talijanski sastav je prošao dalje zbog 4-0 pobjede iz prve utakmice, dok je Liverpool sa 6-1 nadigrao prašku Spartu te prošao dalje s ukupnih 11-2.

Ranije u četvrtak četvrtfinale su izborili još Marseille, Benfica, Milan i West Ham United.

Ždrijeb četvrtfinala i polufinala održat će se u petak u 13 sati.

REZULTATI UZVRATNIH UTAKMICA OSMINE FINALA (U ZAGRADAMA SU REZULTATI PRVIH SUSRETA):

Villarreal - Marseille          3-1 (Capoue 32, Sorloth 54, Mosquera 86/Clauss 90+4) (0-4)

Rangers - Benfica               0-1 (Rafa Silva 70) (2-2)

Slavia - Milan                  1-3 (Jurasek 84/Pulišić 34, Loftus-Cheek 36, Rafael Leao 45+6) (2-4)

West Ham United - Freiburg      5-0 (Paqueta 9, Bowen 32, Cresswell 52, Kudus 77, 85) (0-1)

Bayer - Qarabag                 3-2 (Frimpong 72, Schick 90+3, 90+7/Zoubir 58, Juninho 67) (2-2)

Atalanta - Sporting             2-1 (Lookman 46, Scamacca 59/Pedro Goncalves 34) (1-1)

Brighton and Hove Albion - Roma 1-0 (Welbeck 37) (0-4)

Liverpool - Sparta              6-1 (Nunez 7, Clark 8, Salah 10, Gakpo 14, Szoboszlai 48, Elliott 55/Birmančević 42) (5-1)

Nogometaši grčkog Olympiakosa postali su posljednja, osma momčad koja se plasirala u četvrtfinale Konferencijske lige, iako su prije tjedan dana na svom stadionu poraženi s 1-4 od Maccabija iz Tel Aviva, ali su u uzvratu odigranom u Bačkoj Topoli slavili sa 6-1 u produžetku.

Grci su već do poluvremena nadoknadili zaostatak iz Pireja golovima Daniela Podencea (10), Konstantinosa Fortounisa (36) i Ayouba El Kaabija (45+3). Eran Zahavi (57-11m) je nakratko donio Maccabiju rezultat koji ga je vodio u četvrtfinale, da bi El Kaabi (65) svojim drugim pogotkom osigurao produžetak.

U dodatnih 30 minuta prvo je mrežu Maccabija pogodio Stevan Jovetić (93), a potom je Youssef El Arabi (103) pogodio za 6-1 i potvrdio plasman Olympiakosa u četvrtfinale, u kojem će jedino Grčka imati dva predstavnika.

Uz PAOK i Olympiakos, na ždrijebu u Nyonu u petak (14 sati) će se naći engleska Aston Villa, talijanska Fiorentina, turski Fenerbahče, belgijski Club Brugge, francuski Lille i češka Viktoria Plzen.

Aston Villa je u Birminghamu uvjerljivo porazila Ajax sa 4-0 i nastavila svoj put kroz Konferencijsku ligu. Ollie Watkins (25), Leon Bailey (60), Jhon Duran (75) i Moussa Diaby (81) bili su strijelci za domaću momčad.

Josip Šutalo i Borna Sosa bili su u početnoj postavi nizozemske momčadi. Sosa je odigrao cijelu utakmicu, a Šutalo je u 69. minuti morao napustiti igru zbog ozljede.

Club Brugge je protiv norveškog Moldea hvatao zaostatak od jednog gola (1-2) iz prve utakmice. Andreas Skov Olsen je s dva pogotka na kraju prvog i na početku drugog poluvremena (45+1, 48) usmjerio belgijski klub prema četvrtfinalu, da bi Michal Skoras (71) potvrdio prolaz Club Bruggea.

Za Lille je uzvrat na domaćem terenu bio formalnost, nakon što su u prvom susretu svladali Sturm u Grazu s 3-0. Miroljubivih 1-1 bilo je dovoljno za plasman francuske momčadi u četvrtfinale. Tiago Santos (43) je bio strijelac za Lille, a Mika Biereth (45+2) je postigao pogodak za Sturm.

Konferencijska liga - osmina finala

UZVRATNI SUSRETI

PAOK - DINAMO ZAGREB           5-1 (Baba 27, Sučić 33-ag, Brandon 42, Koulierakis 73, Živković 88-11m/Hoxha 49)

Fenerbahče - Royale Union SG   0-1 (Rasmussen 68)

Fiorentina - Maccabi Haifa     1-1 (Barak 59/Khalaili 88)

Viktoria Plzen - Servette      1-0 (0-0; raspucavanje 3-1)

Aston Villa - Ajax             4-0 (Watkins 25, Bailey 60, Duran 75, Diaby 81)

Club Brugge - Molde            3-0 (Skov Olsen 45+1, 48, Skoras 71)

Lille - Sturm                  1-1 (Santos 43/Biereth 45+2)

Maccabi Tel Aviv - Olympiakos  1-6 (Zahavi 57-11m/Podence 10, Fortounis 36, El Kaabi 45+3, 65, Jovetić 93, El Arabi 103) - produžetak

27. travanj 2024 21:02