Strani nogometispali branitelji naslova

Veliko iznenađenje na Copi: Peru pregazio Čile i plasirao se u finale prvi put nakon 1975. godine

Piše SN
4. srpnja 2019. - 11:01

Nogometaši Perua napravili su veliko iznenađenje u polufinalu Copa Americe! Sjajni Peruanci, koje je prošle godine u SAD-u upoznala i Dalićeva Hrvatska (izgubili 2:0), u velikom su stilu izborili finale s Brazilom protiv favoriziranog Čilea, prvi put nakon 1975. godine, pišu Sportske novosti.

Veliko iznenađenje svakako je rezultat 3:0 i to protiv reprezentacije koja je osvojila posljednja dva izdanja Copa Americe.

Peru je u vodstvo doveo Flores u 21. minuti, na 2:0 je povisio Yoshimar Yotun u 38., a konačni rezultat postavio je Jose Paolo Guerrero u 90. minuti.

Jedan od junaka noćašnje pobjede bio je i golman Pedro Gallese, koji je u sjajnom nastupu obranio jedanaesterac Eduardu Vargasu u sudačkoj nadoknadi.

O kolikom se izenađenju radi pokazuje i ovogodišnji put Peruana...

27. travanj 2024 03:52