PSG nakon osvajanje titule rasprodao ugled: Monaco izgubio derbi Azurne obale, ali ostaje u ligi

25. svibnja 2019. - 00:56
2019-05-05T170150Z_1688028299_RC12FF576930_RTRMADP_3_SOCCER-FRANCE-AMO-STE.JPG

Posljednje kolo francuskog nogometnog prvenstva razriješilo je i zadnje dvojbe. Bilo je upitno tko će ispasti zajedno sa Guingampom, a tko će u dodatne kvalifikacije. Na koncu u drugu ligu seli Caen, Dijon će u play-off, dok su se Monaco i Amiens spasili.

Momčad iz Kneževine ostat će u Le Championnatu premda je u zadnjem kolu izgubila u derbiju Azorne obale od Nice sa 0-2. Caenu je trebao bod kako bi se domogao dodatnih kvalifikacija, a uvjerljivom pobjedom je mogao preskočiti Danijela Subašića i društvo. Međutim, Caen je kod kuće izgubio od Bordeauxa sa 0-1 i ispao iz lige.

Domaćine je rastužio Sankhare golom u 19. minuti. Toma Bašić je za Bordeaux igrao zadnjih 10 minuta.

Poraz Caena je iskoristio Dijon koji je na svom travnjaku pobijedio Toulouse sa 2-1 i izborio play-o...

26. travanj 2024 04:25