Strani nogometDramatičan rasplet

Čuda se događaju: Rosenborg je izdržao do kraja kod Leipziga i gurnuo Celtic u europsko proljeće

14. prosinca 2018. - 00:44
2018-12-13T220022Z_861814364_RC1979A0C750_RTRMADP_3_SOCCER-EUROPA-CEL-RBS.JPG

Do posljednje minute dramatično je bilo i u skupini B gdje su se Celtic i RB Leipzig borili su drugu kartu za 'euro proljeće' nakon što je prvo mjesto već ranije osigurao RB Salzburg.

Austrijanci su i prije zadnjeg kola bili sigurni putnici u 16-inu finala, a Škotima je trebao bod za potvrdu drugog mjesta. Celtic je imao pozitivan rezultat do 67. minute kada je Dabbur doveo austrijski sastav u vodstvo. Na 2-0 je povisio Gulbrandsen u 78. minuti i Celtic je u tim trenucima bio na 'konopcima'. Posebice što je u drugom susretu RB Leipzig vodio protiv Rosenborga sa 1-0 i imao rezultat dovoljan za drugo mjesto.

Škotima je pomogao Rosenborg koji je senzacionalno izjednačio golom Reginiussen u 86. minuti. Norvežani su u prvih pet kola upisali pet poraza i nitko im nije davao niti mrvicu iz...

26. travanj 2024 14:09