Strani nogometLiga nacija

Njemačka ostala bez statusa nositelja, a Švedska izborila elitni razred

21. studenog 2018. - 00:53
2018-11-20T215713Z_40150238_RC144A3A6C90_RTRMADP_3_SOCCER-UEFANATIONS-SWE-RUS.JPG

Nogometna reprezentacija Njemačke ipak neće biti nositelj na ždrijebu skupina za Europsko prvenstvo 2020., jer je Poljska odigrala 1-1 u gostima kod Portugala i bolja je od četverostrukih svjetskih prvaka zahvaljujući gol-razlici.

Portugalci, koji su već ranije osigurali završni turnir Lige nacija, poveli su u 34. minuti golom Andrea Silve, a za Poljsku je izjednačio Arkadiusz Milik u 66. minuti iz penala. Njemačka i Poljska su posljednje u svojim skupinama elitnog razreda Lige nacija sa po dva boda, ali Poljska ima bolju gol razliku.

Status nositelja imat će 10 najboljih reprezentacija od 12 sudionika elitnog razreda Lige nacija, i tako su bez tog statusa ostali Njemačke sa dva boda i Island, koji je natjecanje završio bez bodova. Iz elitnog razreda Lige nacija ispali su Njemačk...

27. travanj 2024 00:47