Strani nogometkvalifikacije

AEK i Ajax plasirali se u Ligu prvaka, Livaji crveni karton zbog udaranja Srbina Lazovića

Piše Hina, PSD
29. kolovoza 2018. - 10:23

Ovogodišnje izdanje Lige prvaka bit će bogatije za još jednog hrvatskog nogometaša, jer je Marko Livaja s AEK-om u Ateni odigrao 1-1 protiv mađarskog Vidija i obranio prednost stečenu u prvoj utakmici, a Ajax je s nepopularnih 0-0 na gostovanju kod kijevskog Dinama također ispunio svoju misiju i plasirao se u Ligu prvaka.

Marko Livaja je bio u početnom sastavu AEK-a i igrao do 84. minute. Grci su poveli iz kaznenog udarca u 48. minuti, a precizan realizator bio je Mantalos. U 57. minuti izjednačio je Nego, ali Mađari nisu uspjeli doći do drugog pogotka koji bi ih odveo u produžetak.

Nakon utakmice došlo je do sukoba između Marka Livaje i Danka Lazovića. Srpski nogometaš gurnuo je Livaju rukom koji mu je uzvratio udarcem nogom zbog čega je zaradio crveni karton.