Strani nogometOproštaj Pletikose

Fantastični Suarez hat-trickom potopio Granadu i osigurao titulu Barceloni!

14. svibnja 2016. - 20:49
Luis Suarez

Nogometaši Barcelone obranili su naslov španjolskog prvaka nakon što su u susretu posljednjeg, 38. kola Primere na gostovanju pobijedili Granadu 3-0.

Barci je za potvrdu 24. titule u klupskoj povijesti trebala pobjeda na stadionu Nuevo Los i Katalonci su sav posao obavili već u prvom poluvremenu golovima Luisa Suareza (22, 38). Sjajni Urugvajac je u drugom poluvremenu postigao još jedan pogodak za sigurnu pobjedu i veliko slavlje.

S tri nova gola Suarez je stigao do brojke od 40 golova ove sezone i prvi je strijelac Primere. Zanimljivo, to je prvi put nakon sezone 2009/10. da najbolji strijelac Primere nije bio Leo Messi ili Cristiano Ronaldo.

Ivan Rakitić je za Barcu igrao do 79. minute, dok je Ivan Kelava nije bio u krugu kandidata za sastav domaćina.