Strani nogometprijateljske utakmice

Pobjeda Turske, remi Španjolske i poraz Češke

24. ožujka 2016. - 23:49
italijaaaa

Sva tri suparnika hrvatske nogometne reprezentacije u skupini D ovogodišnjeg EURA u Francuskoj, Turska, Češka i Španjolska, igrale su svoje prve ovogodišnje pripremne prijateljske utakmice i ostvarile različite rezultate, Turska je u Antalyji svladala Švedsku sa 2-1 (1-0), Španjolska je u Udinama s Italijom odigrala 1-1 (0-0), dok je Češka u Pragu izgubila od Škotske sa 0-1 (0-1).

Oba gola za Tursku postigao je 24-godišnji napadač Besiktasa Cenk Tosun, u 32. i 81. minuti. Pogodak za Švedsku kojim je nakratko poravnao na 1-1 postigao je Andreas Granqvist u 74. minuti.

Turska je igrala u sastavu: Babacan - Erkin, Balta (Calik, 38), Topal, Gonul - Turan (Sahan, 90+1), Inan, Tufan (Soyuncu, 90+4), Sen (Frei, 65); Ozyakup (Potuk, 63) - Tosun (Malli, 82).