RukometPrva liga rukometašica

Sinjanke prvenstvo otvorile pobjedom: Splićanke ostale za gol prekratke, Pločanke dobro počele, pa onda stale

Piše Mišo Gulić, Vedran Babić, Branko Kulidžan
17. rujan 2019. - 00:29
rgx time: 5.9843063354492E-5

Rukometašice Sinja pobjedom su otvorile prvoligaško prvenstvo, što je do kraja ispunilo srca dupkom ispunjene sinjske dvorane. Sinjanke su bolje otvorile, čvrsto u obrani i precizno u napadu te ostvarile prednost od 4:1, ali gošće brzo hvataju priključak.

Imao je Sinj konstantno blagu rezultatsku inicijativu, Osijek niti u jednom trenutku nije bio u vodstvu, da bi sredinom drugog poluvremena serijom 3-0 domaća ekipa pobjegla na plus pet. Činilo se da je to kraj nadanja za Osijek, ali nekoliko tehničkih pogrešaka u domaćim redovima Osječanke koriste za svoju seriju od 3-0, za povratak na minus dva. Sinjske su u međuvremenu ostale s dvije igračice manje, ali tada se "ukazala" Mažurin koja para mrežu Osijeka za 33:30 i time pečatira veliku pobjedu Sinja.

Već u sljedećem kolu Sinj je domaćim Podravci, što će nesumnjivo biti nova rukometna poslastica u Sinju.

- Bila je ovo jedna jako borbena utakmica, na kraju i dramatična u kojoj su moje djevojke pokazale čvrstinu. Nije bilo lako, ali na kraju zasluženo slavimo - kazala je trenerica Ana Križanac.

Ulaskom u zadnju minutu Splićanke su gubile tri razlike, na brzinu zabile dva gola i zakomplicirale završnicu, no nažalost više od toga nisu mogle. Šteta, odlična partija kadetske reprezentativke Ane Buljan (8 golova) ostala je nenagrađena.

Djevojke s ušća Neretve utakmicu su dobro otvorile, povele s 10:5, ali se onda prednost počela topiti. U nastavku su gošće iz Bjelovara preuzele incijativu i stigle do pobjede na otvaranju prvenstva.

Semafor

Sinj - Osijek 33:32 (16:15)

Sinj - GSD Ivica Glavan Ićo. Gledatelja 300. Suci: Ivan Grbavac (Makarska), Siniša Ravlić (Vrgorac)

Sinj: Ćosić-Dragan, Bilandžić, Ljubičić (7), Hrgović-Tomić (9), Masnić (3), Zorica, Mažurin (6), Laco, Čović (5), Erceg, Vugdelija, Mravak, Boban, Lovrić (3), Paštar.

Osijek: Borac, Putnik (2), Hren (6), Lacković (8), Jerčinović (2), Damjanović (2), Milas, Prskalo, Jeršek (2), Špoljarić, Brkić, Frančić, Sablić (3), Milić (7), Ljubas.

Zrinski – Split 2010 26:25 (14:15)
Čakovec, dvorana GOC. Suci: Hrvoje Čačić i Frano Josić.

Zrinkski: Kozjak (1 obrana), Žvorc (12 obrana), Pajić (3), Mihalković, Rebernik, Zanjko, Balent, Gavrić (5), Vukojević (8), Mrđen (1), Balić, Radek, Car (6), Blagus, Šestak (3), Markulinčić.

Split 2010: Stilinović (3 obrane), Kapitanović (4 obrane), Buljan (8), Plazibat, Kalajžić (1), Rubić (2), Stojanov (7), Škarić (1), Romić, Macan, Ercegović (6), Birtić.

Dalmatinka - Bjelovar 20:24 (12:10)

Ploče - Dom športova. Gledatelja 250. Suci: Irena Pahor i Sanja Trbović (obje iz Rijeke).

Dalmatinka: Jelčić (10 obrana), Sršen, Galov, Lovrić, Jarak(2), Susak, Zelić, Barbir (1), M. Žderić (5), Sendo, Oršulić (4), I. Žderić, Nikolac, Klarić (2), Krilić (6).

Bjelovar: Pokopac (19 obrana), Nikšić (1), Smiljčić (4), Guskić (2), Borković (3), Horvat (1), Mikulić, Sofić, Šuster (7), Gašparović (2), Vojtela, Ivanda (2), Gillinger, Zrilić, Mamić (2)