Sport Rukomet

Rukometašice izborile utakmicu za pet mjesto na EP-u

U posljednjem susretu skupine II. drugog kruga Europskog prvenstva u Makedoniji Hrvatice su preokretom u posljednjih deset minuta uspjele pobijediti Švedsku rezultatom 29:24.

Otvorile su bolje susret Šveđanke, te odmaglile u 9. minuti na plus četiri, bilo je 5:1. Nakon tog uzvratile su naše pogocima Pušić, Lovrić i Franić, te smanjile na dva pogotka u 18. minuti. Ipak nisu uspjele uhvatiti priključak s raspoloženim Šveđankama, te su na odmor otišle s tri pogotka zaostatka. Opet je obrana bila porozna (opet bez isključenja!), ali stvar je spašavala odlična Grubišić koja je u prvih pola sata obranila čak 12 lopti.

Početak drugog dijela donio je kratkotrajno izjednačenje (13:13), ali su otišle 'žute' ubrzo na 17:14. Pri rezultatu 20:19 za Šveđanke okrenule su izabranice Zdravka Zovka serijom 7-0, te u 54. minuti povele s 26:20. Sijevale su kontre koje nam je odličnim obranama omogućila fenomenalna Grubišić. Slomile su Hrvatice Šveđanke trkom u pet minuta, te povele s velikih šest pogodaka.

Zabijale su Arslanagić, Penezić i Zebić. Do kraja nije bilo velike neizvjesnosti, a uspjele su naše ostvariti pobjedu s priželjkivanom razlikom (zatvara se krug Makedonijom i Švedskom u kojem su naše na vrhu), koja im je karta za sutrašnji susret za peto mjesto.

Izborile su se tako rukometašice Hrvatske priliku da izjednače svoj dosadašnji najbolji plasman na europskim prvenstvima, peto mjesto iz Njemačkoj 1994. godine.

Za peto mjesto protiv Rumunjki

Utakmica između rukometašica Hrvatske i Rumunjske koja će odlučivati o petom mjestu na Europskom prvenstvu u Makedoniji igrat će se u subotu u 11.30 sati u Skoplju.