Sport Rukomet

Drugi put ove sezone Splićani eliminirani

I ova utakmica bila je kao preslikana onoj prvoj. U obje su Splićani uvjerljivo vodili do pred kraj, u prvoj sedam golova razlike, u ovoj s četiri, da bi Kaštelani obje okrenuli u zadnjim sekundama. I tako postali pravi specijalisti za kup.

Prije dvije godine su kao drugoligaši dogurali do finala sa Zagrebom. Splićani su ih, pak, dvaput pobijedili u prvenstvu.

A bilo je zanimljivo od samoga početka. Već u 12. minuti ostali su gosti bez ponajboljeg igrača Krokara koji je završio na Hitnoj pomoći, nacikla mu je kost prsta lijeve ruke. Rezultatska ravnoteža trajala je do 10:10, a onda su domaći pobjegli na 15:10 iskoristivši u kontranapadima nekoliko vezanih tehničkih pogrešaka gostiju.

Rezultatsku kontrolu imali su Splićani do završnih minuta (19:14, 22:18, 27:23, 32:30) i to bez svog ključnog igrača Vidovića koji je zbog ozljede propustio nastavak utakmice. Međutim, u završne dvije i po minute nisu zabili ni gola, Kaštelani čak tri, da bi Batinović kod 32:33 promašio sedmerac.

Veliko je veselje Kaštelana bilo nakon susreta, vratili su "milo za drago" splitskoj navijačkoj skupini Cidi pjevajući s centra "A šta je, a šta je", ušli su u četvrftinale... Iako su ih iz publike zezali da se ove godine kup igra "na tri dobivene utakmice"...

Split – Marina Kaštela 32:33 (16:13)

SPLIT – Mala dvorana SC Gripe. Gledatelja 300. Osmina finala Hrvatskog kupa za rukometaše: Split – Marina Kaštela 32:33 (16:13). Suci: Klapež i Pervan (obojica iz Trilja)

SPLIT: Vukas (15 obrana), Cvitković, Ilić, Čelić (8), Ivanišević, Ivić (6), Vranković, Milković (1), Božić-Pavletić, Vidović (3), Batinović (9), Bernat, H. Žeravica (3), Sršen (1), Jelinić (1), Jerković.

MARINA KAŠTELA: Družijanić (7 obrana), Bosnić (3 obrane), D. Bujas, Markota, Topić (9), Ševo (3), Dželalija (1), Krokar, Javorčić, Babić (1), M. Bujas (3), Jureškin, Jukić, Radnić (9), Vukić, Nenadić (7).