Ostalobravo, majstore!

Prva povijesna medalja za Hrvatsku na Zimskim paraolimpijskim igrama: Bruno Bošnjak osvojio broncu u snowboardu!

16. ožujka 2018. - 10:20

Hrvatski paraolimpijac Bruno Bošnjak donio je Hrvatskoj prvu medalju na Zimskim paraolimpijskim igrama u Pjongčangu, on je u petak, sedmog dana natjecanja, osvojio broncu u snowboardu, u disciplini banked slalom.

Bošnjak je broncu osigurao drugom vožnjom, s vremenom od 54.08 sekunde. Novi paraolimpijski pobjednik je Amerikanac Noah Elliott s vremenom od 51.90 sekunde, a srebro je osvojio još jedan Amerikanac Mike Schultz s vremenom od 53.42 sekunde.
Bruno je odlično krenuo u prvoj vožnji, kada je zauzimao 3. mjesto s vremenom od 57.23.

"Prva vožnja je bila dosta ok. Vidim da ima još dosta potencijala da ubrzam. Sada je pritisak manji, zahvaljujući rezultatu prve vožnje. Staza je užasno ledena. Jučer je padala kiša, a noćas je bilo ispod nule. Ali, nije mi tako 'bed' iako sam pa...

09. svibanj 2024 21:09