Ostalomladi korčulanin

Petnaestogodišnji Nimac zauzeo 15. mjesto u bobu jednosjedu na Zimskim olimpijskim igrama

Piše V. B.
21. siječnja 2020. - 07:05

Toni Nimac osvojio je 15. mjesto u utrci monoboba (bob jednosjed) na Zimskim olimpijskim igrama mladih koje se održavaju u Lausannei. Na kultnoj stazi u St. Moritzu petnaestogodišnji Blaćanin u prvoj je vožnji zauzeo 16. mjesto s vremenom 1:15.27, što je bilo 2.84 sekunde sporije od vodećeg Nijemca Alexandera Czudaja.

Drugu vožnju, u koju je krenuo kao treći po redu, Nimac je odradio 15 stotinki brže nego prvu, pa mu je ukupno vrijeme iznosilo 2:30.39. To mu je bilo dovoljno za skok od jednog mjesta te je utrku zaključio na 15. mjestu, s trojicom natjecatelja iza sebe.

Završnica utrke bila je krajnje dramatična pa su zlato podijelili Czudaj i Rumunj Andrei Robert Nica koji su imali identično vrijeme (2:24.80) premda je nakon prve vožnje Czudaj imao 38 stotinki prednosti. Srebro,...

26. travanj 2024 13:11