EP jedrenje: Stipanović u finalu Lasera

30. svibnja 2015. - 14:30
Tonči Stipanović plassirao se u finalni plov za odličjna u klasi Laser na Europskom prvenstvu u jedrenju u Medembliku, u velikoj konkurenciji od oko 150 kormilara Stipanović je nakon osam jedrenja peti.

Iako ova regata nema status Svjetskog kupa svi najbolji su tu, konkurencija je ista kao na najvećim natjecanjima. Uoči plova za odličja vodi Australac Mathew Wearn.

Za ostale hrvatske jedriličare natjecanje je u Medembliku završilo. Filip Jurišić zauzeo je 20. mjesto i plasirao se na regatu Svjetskog kupa u Weymouthu početkom lipnja. Toma Višić je 49., Daniel Mihelić 52.

Među Laser Radialima Tina Mihelić je 22., Ana Zelić 54. Prva je i dalje Nizozemka Marit Bouwmeester.

Luka Mratović i Mihovil Fantela na dasci su zauzeli 20. i 41. mjesto. Poljak Pawel Tarnowski zadržao je b...
06. svibanj 2024 02:33