Sport Ostalo

POVIJESNI USPJEH Hokejaši Medveščaka u polufinalu EBEL lige

Hokejaši Medveščaka kreirali su senzaciju! U svojoj prvoj sezoni u austrijskoj EBEL ligi 'medvjedi' su osigurali plasman među četiri najbolje momčadi. I to na kakav način! Zagrepčani su u seriju ušli s dva poraza, ali tada kao da se bude iz zimskog sna i bilježe četiri briljantne pobjede u nizu protiv Graza, vodeće momčadi nakon prvog dijela prvenstva.

Izvrsno su zagrebački hokejaši ušli u susret. Na krilima T.J. Guidarellija Medveščak je nakon 16 minuta vodio s dva gola prednosti. Za vodstvo je Amerikanac pogodio u četvrtoj minuti iskoristivši grešku gostujućih hokejaša u svojoj trećini.

Drugi pogodak bio je pravo malo remek-djelo iskusnog 'medvjeda'. Guidarelli je oteo protivniku pločicu u svojoj trećini, izdržao napade braniča Graza i rutinirano poslao pak iza leđa nemoćnog Charpentiera. I sve u trenucima Medveščakove igre s igračem manje!

Nažalost, radost prepune Ledene dvorane nije dugo trajala. Već u sljedećem napadu Austrijanci koriste igrača više i dalekometnim udarcem Orazea smanjuju na 1-2.

Početak druge dionice nije ponudio pretjerano otvorenu igru. 'Medvjedi' su odlično branili svoja vrata, bili opasniji u napadu, ali pak nije htio u mrežu. I upravo kada se situacija na ledu počela mijenjati u korist Graza, ukazao se Kenneth MacAulay. Hečimović je sjajno asistirao na plavu crtu, a MacAulay preciznim udarcem povećao vodstvo Medveščaka na 3-1.

Držali su domaćini dva gola prednosti sve do 53. minute kada su Grazeri prekopirali akciju iz prve trećine i na gotovo identičan način smanjuju na 3-2 preko Jarretta.

Srećom, samo minutu kasnije Ouellette odličnom reakcijom na odbijenu pločicu otklanja svaku dvojbu oko polufinalista.

Povukli su Austrijanci golmana u posljednjim minutama ne bi li stvorili višak igrača na ledu, no rizik im nije pomogao. Štoviše, Medveščak je postigao još jedan pogodak za uvjerljivu 5-2 pobjedu i veliko slavlje prepune Ledene dvorane!