Ostaloslalomska utrka

Pinturault slavio u Val d`Isereu, trojica Hrvata osvojila bodove

15. prosinca 2019. - 14:49

Francuski skijaš Alexis Pinturault pobjednik nakon prve vožnje slaloma za Svjetski kup u francuskom Val d'Iseru, a čak tri hrvatska predstavnika osvojili su bodove.

Pinturault je po prvi puta slavio u slalomu još od Wengena 2014. godine, vodio je i nakon prve vožnje i pobijedio pred domaćim gledateljima. Drugo mjesto osvojio je Šveđanin Andre Myhrer (+1.44), a treće Talijan Stefano Gross (+1.47).

Istok Rodeš je sa startnim brojem 17 nakon prvog laufa bio sedmi i bio je na pragu je izvrsnog rezultata s obzirom da su mu sedma mjesta sa Sljemena i Madonne zasad najbolji dosezi u karijeri. No, u drugoj vožnji 23-godišnji Varaždinac je napravio veliku grešku i utrku okončao kao 25. s 3.72 sekundi zaostatka.

Tako je najbolje plasiran Hrvat u Val d'Isereu bio Elias Kolega, k...

26. travanj 2024 22:04