Ostaloeuropsko prvenstvo

Odigrale najbolje kad je bilo najteže: hrvatske odbojkašice dobile Rumunjsku i došle na korak do osmine finala

28. kolovoza 2019. - 01:19
hrvatska_francuska12-150619

Hrvatske odbojkašice u utorak su u Budimpešti u četvrtom kolu skupine C Europskog prvenstva protiv Rumunjske slavile sa 3-1 (25-21, 23-25, 25-18, 25-22) i tako su došle na korak do plasmana u osminu finala.

Hrvatice su dobro otvorile susret, u prvom setu povele su sa 15-9 i do kraja seta uspješno su držale prednost. No, u drugom setu drugačija slika, Rumunjke brzo stižu do prednosti 13-6 i činilo se da hrvatske odbojkašice nemaju protuigru. Ipak, Hrvatice se uspijevaju vratiti, izjednačile su na 23-23, ali zadnja dva poena u setu uzele su Rumunjke, pa je nakon 51 minute igre rezultat u setovima bio poravnat na 1-1.

Rumunjke i na početku trećeg seta djeluju bolje, povele su sa 6-2, ali onda je uslijedio preokret. Hrvatske igračice osvajaju sedam poena u nizu, a kad otišle na pet...

26. travanj 2024 02:49