Ostalopobijedio odlukom sudaca

Zadarski boksač osigurao broncu u teškoj kategoriji na Europskim igrama

26. lipnja 2019. - 09:09

Hrvatski boksač Toni Filipi osigurao je brončano odličje na Europskim igrama u Minsku, koje su u njegovu sportu ujedno i Europsko prvenstvo.

U četvrtfinalnom dvoboju teške kategorije (do 91 kg) Filipi je svladao Mađara Adama Hamorija odlukom bodovnih sudaca 3-2. Mađar je tijesno dobio prvu rundu, naš se teškaš vratio u drugoj, da bi u odlučujućoj, trećoj rundi, poljski sudac prevagnuo na stranu našeg boksača za ukupnih 3-2.

Ovo je druga medalja s Europskih igara za obitelj Filipi, na prvim Igrama u Bakuu 2015. godine broncu je osvojio njegov brat Josip Bepo Filipi, također u teškoj kategoriji. Za kolajnu plemenitijeg sjaja Toni Filipi u petak treba pobijediti Rusa Muslima Gadžimagomedova.

U srijedu, šestog natjecateljskog dana Europskih igara u Minsku, i naš superteškaš M...

26. travanj 2024 04:17