Sport Ostalo

vrgorac nemoćan

Novo Vrijeme Apfel visokom pobjedo stiglo na korak do obrane naslova

Dvije utakmice, dvije rezultatski rutinske pobjede i Novo Vrijeme Apfel na korak je od obrane naslova prvaka Hrvatske. Nakon 2:0 u prvoj utakmici u petak, u drugoj je momčad Tea Strunje pred svojim navijačima slavila još uvjerljivije, 5:1. Vrgorcu sada treba čudo, mora dobiti obje utakmice na svom parketu ovog vikenda da bi vratio seriju u Makarsku.

Nedjeljni je susret za domaćina počeo idealno, pogotkom poslije točno 30 sekundi. Odža je obranio udarac Osredkara, a Lucas glavom spustio za Dudua koji je volejem iz blizine pogodio za 1:0. Smušeno su Vrgorčani izgledali u prvih nekoliko minuta, a onda su počeli igrati. Ušao je na parket i Suton koji je preskočio prvi susret, trener Pjer Malvasija više nije imao što čekati.
Upravo je Suton imao sjajnu priliku u 15. minuti kada je izašao sam na domaćeg vratara Baškovića, ali je previše oklijevao i izgubio loptu. Tri minute kasnije opasan je bio i udarac Martinca, ali je i to Bašković obranio. U jeku tih napada Vrgorca Novo Vrijeme je povisilo prednost. Kazazić, junak prve utakmice, u kontri je pobjegao Jurjeviću i s deset metara iskosa pogodio nisko u suprotni kut.

Taj pogodak kao da je „ubio“ Vrgorčane jer su početkom drugog poluvremena primili i treći. Neumoljivi Osredkar oduzeo je loptu Jurjeviću, odigrao dupli pas s Lucasom i poentirao za 3:0. Gostima je trebalo vremena da dođu k sebi, a onda im je kapetan Martinac vratio nadu deset minuta prije kraja smanjenjem na 3:1 nakon asistencije Sutona i mlake reakcije makarske obrane.
Tenzije su sve više rasle, što je bilo i za očekivati, a njihovu stišavanju nije pomogla situacija u kojoj je Vrgorac tražio prekršaj Andrijaševića nad Martincem na pet metara. Suci se nisu oglasili, što je potpuno razjarilo goste. Malvasija je u završnici zaigrao s golmanom-igračem i primio još dva gola (Dudu, Osredkar) na prazna vrata. Nova fešta makarskih navijača mogla je početi.

NOVO VRIJEME APFEL – VRGORAC 5:1 (2:0)

Makarska, Gradska dvorana
Druga utakmica finala PH, u seriji do tri pobjede Novo Vrijeme Apfel vodi 2-0
Gledatelja 1000
Suci: Josip Dujmić (Rijeka) i Sendi Soldatić (Potpićan)
Strijelci: 1:0 Dudu (1.), 2:0 Kazazić (19.), 3:0 Osredkar (22.), 3:1 Martinac (31.), 4:1 Dudu (39.), 5:1 Osredkar (40.)
Igrač utakmice: Dudu (Novo Vrijeme Apfel)

NOVO VRIJEME APFEL: Bašković, Herceg, Vuković, Lucas, Osredkar, Sokol, Bajrušović, Kazazić, Buljan, Musinov, Andrijašević, Nižetić, Dudu, S. Babić

Trener: Teo Strunje

VRGORAC: Odža, Raos, Rašić, Kraljević, Turić, Pervan, Kozarić, Jelavić, A. Babić, Gašpar, Suton, Jurić, Jurjević, Martinac

Trener: Pjer Malvasija