Sport Ostalo

futsal

Makarani osigurali naslov jesenskog prvaka minimalnom pobjedom protiv splitskog Universitasa

futsal

Novo vrijeme Apfel je slavilo protiv splitskog Universitasa s minimalnih 1:0 i tako osiguralo naslov jesenjih prvaka.

Trenutak odluke na kraju se pokazao pogodak Eduarda u ranoj fazi utakmice. I domaći i gosti su krenuli ofenzivno, u 3. minuti na dodavanje Andrijaševića Osredkar je bio neprecizan. A u 4. minuti gosti su imali idealnu prigodu, udarac Trivkovića sa 4-5 metara zaustavio je Bašković. Kazna je stigla vrlo brzo, Andrijašević je bio asistent a Eduardo strijelac za 1:0.

Vratar gostiju Bilić bio je u velikoj formi, sjajnom obranom ukrotio je udarac Babića u 7. minuti. Ni Bašković nije zaostajao, u 10. je minuti snažan udarac Štimca izbacio u korner.

Gosti su bolje otvorili nastavak utakmice, udarac Mijića u 22. minuti obranio je Bašković. Mijić je samo dvije minute nakon toga mogao poravnati na 1:1 kada je sam izbio ispred praznih vrata Novog vremana. Trenutak oklijevanja bio je dovoljan da Kazazić uklizavanjem spasi domaće.

Nije uobičajeno da igrač utakmice bude iz poraženog sastava, sjajnim obranama Bilić je to zaslužio.

Novo Vrijeme Apfel  – Universitas  1:0 (1:0)

Makarska - Dvorana na Gradskom sportskom centru. Gledatelja 500.

Suci: Miloslav Šimac i Ivan Mujan (oba Split).

Strijelac: 1:0 Eduardo (4).

Najbolji igrač: Franko Bilić ( Universitas).

Novo Vrijeme Apfel: Bašković, Osredkar Bajrušović, Andrijašević, Eduardo, Vuković, Lucas, Mladinov, Kazazić, Buljan, Nižetić, Babić, Herceg.

Universitas: Bilić, Mijić, Trivković, Peša, Moro, Rađa, Štimac, Grubelić, Tunjić, Šuljić, Bokan, Tustonjić, Stojkić.