OstaloFinale trapa

Nakon svjetskog i prvo europsko odličje: Anton Glasnović u neizvjesnom finalu imao dva promašaja i osvojio srebro

3. kolovoza 2018. - 20:59
111glas

Hrvatski strijelac Anton Glasnović osvojio je srebrnu medalju na Europskom streljačkom prvenstvu u austrijskom Leobesdorfu, u disciplini trap, nakon što je u finalu pogodio 44 od 50 meta, a u izjednačenoj borbi je do zlata i naslova europskog prvaka stigao Slovenac Boštjan Maček sa 46 pogodaka.

U vrlo neizvjesnom finalnom raspucavanju Glasnoviću je ponestalo preciznosti u završnih deset metaka, kada su na vatrenoj crti ostali samo naš i slovenski strijelac, koji je bio najbolji i u kvalifikacijama. U posljednjih deset metaka Glasnović je ušao s jednim pogotkom prednosti (37 od 40), ali je Maček u posljednjih deset hitaca bio nepogrešiv, a hrvatski reprezentativac imao čak tri promašaja. Bronačnu medalju osvojio je Čeh Jiri Liptak.

Za Antona Glasnovića ovo je prvo odličje...

27. travanj 2024 01:29