Startne pozicije za VN Turske: Vettel i Button iz prvog reda

6. lipnja 2009. - 18:07

Njemački vozač Formule 1 Sebastian Vettel (Red Bull) bio je najbrži u današnjim kvalifikacijama za VN Turske, te će u nedjelju krenuti u utrku s prve startne pozicije.

Vodeći u ukupnom poretku Svjetskog prvenstva Britanac Jenson Button (Brawn-Mercedes) bio je drugi, a njegov momčadski kolega Brazilac Rubens Barrichello ostvario je treće vrijeme kvalifikacija. Iza njega plasirao se Australac Mark Webber (Red Bull).

Peti je bio Jarno Trulli (Toyota), zatim slijedi Ferrarijev dvojac Kimi Raikkonen i Felipe Massa, dok je dvostruki svjetski prvak Fernando Alonso (Renault) završio na osmom mjestu.

McLaren je ponovno podbacio, Heikki Kovalainen imao je 14., a aktulani svjetski prvak Lewis Hamilton 16. vrijeme.