Sport Ostalo

futsal

Makarani izborili polufinale protiv Dinama, hat-trick Kazazića

futsal

Prednost domaćeg terena iskoristila je momčad Teo Strunje i u majstorici svladala Square rezultatom 6:2.

Tako  su Makarani drugom pobjedom izborili plasman u polufinale doigravanja za futsal prvaka Hrvatske, gdje će se sučeliti s Futsal Dinamom, drugoplasiranom momčadi iz regularnoga dijela sezone.

Prvo poluvrijeme proteklo je u odličnoj igri domaćih, ali i gostiju, a nije nedostajalo ni uzbuđenja i neizvjesnosti. Domaći su u 4. minuti došli u početno vodstvo, solo akciju Lucas je završio lob udarcem kojeg nije uspio obraniti Primić. A u 6. su u prilici bili Kuraja za goste te Vuković za domaće, i Bašković i Primić bili su sigurni.

Cvjetković je u 7. minuti iz slobodnog udarca sa desetak metara pospremio loptu u vrata domaćih za 1:1. Minutu iza toga novi pogodak gostiju, Cvjetković je ponovo precizan sa 7-8 metara. Nakon udarca iz kuta Kazazić pogađa mrežu Primića za poravnanje rezultata.

Pukla Tikvica

Na asistenciju Kazazića Bajrušović silovitim udarcem donosi novo vodstvo domaćima i erupciju oduševljenja na tribinama. U 16. minuti domaći i gosti imaju po pet prekršaja pa do odlaska na odmor igraju opreznije kako nebi skrivili kazneni udarac.

U nastavku susreta redale su se šanse za šansom, udarce Lucasa, Kazazića sjajno brani Primić, a Bašković zaustavlja pokušaje Cvjetkovića i Reze. Brazilac u redovima domaćih Lucas u 27. minuti pogađa vratnicu Squarea.

U 30. minuti isključen je Tikvica, a domaći koriste igrača više. Na dodavanje Musinova Kazazić sa tri metra zakucava loptu u mrežu nemoćnog Primića. Dubrovčanima je u 33. minuti isključen i Kuraja, sa igračem više Kazazić postiže hat-trick.

Square nakon toga igra sa golmanom-igračem, no to im nije pomoglo da poprave rezultat. Naprotiv, primili su i šesti pogodak kada je Eduardo iz svog dijela terena ubacio loptu u njihova prazna vrata u 35. minuti.

Novo vrijeme Apfel  - Square 6:2 (3:2).

Makarska - Dvorana na GSC. Gledatelja 800.

Suci: Tomislav Katnić i Krešimir Grgurević (oba Slavonski Brod).

Crveni karton: Borna Tikvica (30) druga opomena, Marko Kuraja (33) prekršaj u izglednoj prilici za pogodak.

Strijelci: 1:0 Lucas (4), 1:1 Cvjetković (7), 1:2 Cvjetković (8), 2:2 Kazazić (9), 3:2 Bajrušović (10), 4:2 Kazazić (32), 5:2 Kazazić (34), 6:2 Eduardo (35).

Najbolji igrač: Vedran Kazazić (Novo vrijeme Apfel).

Novo vrijeme Apfel: Bašković, Vuković, Osredkar, Sokol, Bajrušović, Kazazić, Musinov, Eduardo, Andrijašević, Lucas, Herceg.

Square: Primić, Tikvica, Bevanda, Cvjetković, Rezo, Kuraja, Zarač, Konsuo, Gašpar, Leovski, Daničić, Turk.