OstaloZPOI

Nastavljena hrvatska rapsodija u Pjongčangu: Dino Sokolović zlatni u slalomu!

17. ožujka 2018. - 10:07

Hrvatski reprezentativac Dino Sokolović osvojio je naslov paraolimpijskog pobjednika u slalomu za sjedeće skijaše na 12. ZPOI u Pjongčangu.
Osmog dana natjecanja u Pjongčangu nastavljena je hrvatska rapsodija u slalomu, nakon što je dan ranije Bruno Bošnjak donio Hrvatskoj prvu medalju osvojivši broncu u snowboardu u disciplini banked slalom, Dino Sokolović je u slalomu stigao do zlata.
Nakon što je u prvoj vožnji Sokolović bio treći s vremenom od  49.13 sekunde, u drugoj vožnji je pokazao svoju superiornost i s ukupnim vremenom od 1:39.82 osvojio prvo zlato za hrvatske zimske sportove. Srebro je pripalo Amerikancu Tyleru Walkeru sa 1:40.55, a brončani je Francuz Frederic Francois sa 1:42.03.
"Da budem iskren, nakon trećeg mjesta u prvoj vožnji nisam očekivao zlato. Druga st...

26. travanj 2024 22:22