Ostalozračna puška

Petar Gorša treći na Europskom prvenstvu!

23. veljače 2018. - 18:42

Najbolji hrvatski strijelac Petar Gorša osvojio je brončanu medalju na Europskom prvenstvu u gađanju zračnim oružjem, koje se održava u mađarskom Gyoru, a naslov europskog prvaka drugu godinu zaredom osvojio je Rus Vladimir Maslenikov, postavivši pritom novi svjetski rekord u finalu sa 251.0 krugom.

Petar Gorša je u finale ušao sa šestim rezultatom kvalifikacija (626,5 krugova), a nadomak borbi za odličja bio je i drugi hrvatski reprezentativac Miran Maričić (625,5), koji je imao deseti rezultat, a od osmoplasiranog Norvežanina Hagelunda bio je lošiji za 0,6 kruga.

U finalnom nadmetanju, u kojem osmorica najboljih iz kvalifikacija kreću od nule, a svi pucaju 12 metaka, nakon čega najlošiji otpada te se isto nastavlja nakon svake serije od dva ispucana metka, Gorša je uspio...

26. travanj 2024 08:38