OstaloBRAVO, MAJSTORE!

Damir Martin srebrni na Olimpijskim igrama!

Piše VB, (H)
13. kolovoza 2016. - 17:40

Hrvatski veslač Damir Martin osvojio je srebrnu medalju u samcu na Olimpijskim igrama u Rio de Janeiru, on je u foto-finišu u finalu izgubio od branitelja naslova otprije četiri godine iz Londona, Novozelanđanina Mahea Drysdalea, dok je broncu osvojio trostruki uzastopni svjetski prvak Čeh Ondrej Synek.

Martin je krenuo snažno u finalnu utrku, na polovici staze imao je 1.18 sekundi prednosti ispred drugog Syneka i 1.61 sekundu ispred trećeg Drysdalea, te je prednost održavao sve do 1300. metra da bi ga tada pretekao Drysdale koji je sjajno odvezao središnji dio utrke. Uoči posljednjih 500 metara Drysdale je imao 80 stotinki prednosti u odnosu na Martina, da bi u posljednjih 200 metara 28-godišnji Vukovarac sjajno finiširao i u posljednjim se metrima izjednačio s Drysdaleom.