Kostelić odličan 15. u Super G-u; Jelušić 12., a Fleiss 18. u slalomu

30. studenog 2008. - 22:53
Austrijanac Hermann Maier pobjednik je superveleslaloma u kanadskom Lake Louiseu, dok je hrvatski skijaš Ivica Kostelić osvojio 15. mjesto što je njegov treći najbolji plasman u karijeri u ovoj disciplini. Nastupio je i Natko Zrnčić Dim koji je zauzeo 51. mjesto od 67 skijaša koliko ih je nastupilo.

Najbolji hrvatski skijaš je do sada dva puta osvajao osma mjesta u superveleslalomu u Svjetskom kupu. Prvi put u kandskom Whistleru u veljači ove godine, a nekoliko tjedana kasnije i u talijanskom Bormiu. To su do nastupa u Lake Louiseu bili njegovi jedini plasmani među prvih 20.

Maier je do pobjede došao rezultatom 1:29.84, a zanimljivo bila je to njegova prva pobjeda u Svjetskom kupu nakon skoro tri godine pauze. Posljednji trijumf upisao je u siječnju 2006. godine na spustu u Gar...
10. svibanj 2024 10:53