KošarkaIznad obruča

Splitski ‘‘žuti‘‘ furioznom završnicom slomili otpor Makedonaca: Ostali smo u utrci za doigravanje, pobjeda nam daje samopouzdanje

Piše Frane Vulas
21. siječnja 2020. - 21:42

Velika pobjeda košarkaša Splita nad MZT-om u borbi za ulazak među četiri i plasman u play off. U odličnoj predstavi i atmosferi na Gripama koja je nadmašila i onu na susretu s Cibonom u furiozne zadnje četiri minute "žuti" su slomili makedonski sastav koji se predstavio u jako dobrom svijetlu.

Devet trica zabio je MZT u prvom poluvremenu, a gotovo osam minuta u drugoj četvrtini Split nije napravio prekršaj. Nije stoga čudio zaostatak domaćina 45:50 prije odlaska u svlačionice. Na velikom odmoru stigao i najglasniji navijač "žutih" Viktor Petek, poveo publiku. No, u nastavku je sastav trenera Ivice Skelina odigrao i kudikamo čvršće, agresivnije. Nošeni publikom krenuli su u preokret u čemu su im definitivno pomogli i gosti s čak 13 promašenih slobodnih bacanja.