Košarkatko će kome

Skelin će imati pune ruke posla: Splitov obruč preširok u Širokom, domaćin je pogađao sa svih strana

Piše Vedran Babić

Ivica Skelin imat će pune ruke posla. Treću epizodu na klupi Splita otvorio je uvjerljivim porazom u Širokom Brijegu u obrambeno najlošijoj utakmici „žutih” ove sezone. Od energije koju je Skelin tražio nije bilo ni „e”, obranu je njegov tim ostavio kod kuće, a izgubljenih lopti opet je bilo previše. Čak 17, od toga devet u prvoj četvrtini koju je Split izgubio s nevjerojatnih 31:13.

Vođen bivšim igračem Splita Goranom Filipovićem prvak BiH je potpuno pretrčao, nadskakao i nadigrao suparnika. Filipović je susret završio s 29 poena (19 u prvom poluvremenu), šest asistencija, četiri skoka, tri ukradene lopte i bez ijedne izgubljene lopte! S Pecare je ispraćen ovacijama domaćih navijača. Bila je to sjajna partija splitskog razigravača kojega su se na Gripama olako odrekli. Ironično, u njegovu matičnom klubu muče se s pronalaskom baš „playmakera”.

Nakon onakvog otvaranja i minusa od 18 poena već u prvoj četvrtini, bilo je teško očekivati preokret Skelinove momčadi. Split se, doduše, približio na 31:22 i 59:51 prvenstveno zahvaljujući Perkoviću i Marčinkoviću, no svaki put kad bi se ponadao, Široki bi uzvratio još jače i vrlo brzo otišao na 10-15 koševa prednosti. Tako je bilo i u trećoj četvrtini kada je Split jedno vrijeme bio na minus osam, a onda su braća Mateo i Dario Drežnjak s Filipovićem odveli Široki na 82:63. U posljednjoj četvrtini Morris je vratio Split na minus 11 (82:71), no više od toga gosti nisu mogli niti su zaslužili. Ovim je porazom Split u ABA ligi 2 pao na omjer 5-6, dok je Široki na 6-5.