Sport Košarka

ulovili 'vukove'

Luda završnica na Gripama: Marčinković tricom srušio Cibonu i tribine bacio u trans

Split je odlično otvorio dvoboj i već nakon prve četvrtine stvorio čak 16 koševa prednosti. No, Cibona se vratila u utakmicu te boljom igrom u drugoj i trećoj četvrtini nadoknadila zaostatak.

Kad je Cibona u 33. minuti povela 57-51 činilo se da će gosti odnijeti bodove iz Splita, ali tako nisu mislili i domaćini. U neizvjesnoj završnici odluka o pobjedniku pala je tricom Marčinkovića četiri sekunde prije kraja. Cibona je imala napad za moguće izjednačenje, ali se Josip Bilinovac poskliznuo i izgubio loptu.

Semafor

Split – Cibona 70:67 (25:9, 10:17, 13:22, 22:19)

Split – Dvorana na Gripama. Gledatelja 1000. Utakmica 8. kola HT Premijer lige: Split – Cibona 70:67 (25:9, 10:17, 13:22, 22:19). Suci: Hordov i Vulić (obojica Zadar) te Stanković (Rijeka).

Split: Kalajžić, Veljačić (2), Rebić, Kedžo (4), Gabrić (19), Runjić, Marčinković (14), Jukić, Kovačević (9), Vrgoč (2), Cobbins (20).

Cibona: Bilinovac (14), Uljarević (2), M. Ljubičić (20), Marić (6), Gilbert, Novačić (4), Rozić (4), K. Ljubičić, Slavica (2), Raley-Ross, Jefferson (15), Markota.

Kretanje rezultata

20:4 - Furiozan početak "žutih". Petorka Veljačić, Gabrić, Marčinković, Cobbins i iznenađujuće – Vrgoč čvrstom obranom i raznovrsnim napadom odmah je na startu izgradila opipljivu prednost. Neprepoznatljivim Zagrepčanima pogotovo je probleme stvarao borbeni i raspoloženi Cobbins. U prvih sedam i pol minuta "vukovi" su zabili samo četiri koša.

27:24 - Nakon samo 55 sekundi igre u drugoj četvrtini domaći trener Anzulović morao je zvati time out jer su zbog dječjih bolesti njegove momčadi gosti napravili seriju 6:0. A opet je za minutom odmora bio prisiljen posegnuti već u 16. minuti kada su se gosti primaknuli na samo minus tri. Poput Cobbinsa u prvoj četvrtini Ciboni, Splitu je u drugoj enigma pod koševima bio protivnički Amerikanac Jefferson (deset koševa).

38:26 - Opet je Split došao do zraka, do svojih pet minuta. Na krilima Cobbinsa i raspucanog Gabrića opet su pobjegli na plus 12 na otvaranju drugog poluvremena. Međutim, usprkos tome Split je imao velikih problema u organizaciji igre s do završnice susreta indisponiranim Veljačićem i od bolesti vidljivo iscrpljenim Kalajžićem.

51:57 - Nakon igre na refule, krenuo je obostrani festival nevjerojatnih pogrešaka, promašaja u koji su se dijelom uklopili i suci. Do 48:38 Split je naoko kontrolirao susret, ali u tome su se ukupno puno bolje snašli gosti. Serijom 13:0 (devet koševa Marka Ljubičića) u završnici treće i na startu zadnje četvrtine prvi su put poveli tricom Marića za 48:51. A onda na krilima istog dvojca i podebljali prednost sedam i pol minuta prije kraja.

65:65 - Split je dugo, predugo djelovao izgubljeno, ali se vratio iz mrtvih. Opet su povukli, a tko bi drugi, Gabrić i Cobbins. Prvi s dvije trice i "dujom", a drugi borbenošću na granici fanatizma te konačno i mirnoćom s linije slobodnih bacanja. Iskoristili su seriju dalekometnih promašaja Zagrepčana u trenucima kada su mogli ubiti utakmicu.

70:67 - Drama za kraj. Jefferson je zabio samo jedno slobodno bacanje, Gabrić uzvratio dvicom, pa su opet griješili i jedni i drugi. Prvo je Bilinovac promašio tricu, potom su loptu izgubili Veljačić i Gabrić, a onda je na drugoj strani 26 sekundi prije kraja i Marko Ljubičić pogodio samo jedno slobodno bacanje. U zadnjem napadu Splita Veljačić je uspio pronaći Marčinkovića koji je tricom 4,44 sekunde prije kraja gledatelje bacio u trans. Gosti su u svom zadnjem napadu tražili tricu za produžetak, ali prije šuta Veljačić je uspio ukrasti loptu Bilinovcu.