Košarkaeurocup

Cedevita uvjerljivom pobjedom u Poljskoj izbila na drugo mjesto u skupini

18. listopada 2018. - 10:15

U susretu trećeg kola B skupine Eurokupa košarkaši Cedevite su na gostovanju u Poljskoj pobijedili Arku iz Gdynije sa 78-61 upisavši drugu pobjedu u skupini.

Momčad španjolskog trenera Sita Alonsa je do pobjede došla prije svega odličnom obranom. Cedevita niti u jednoj četvrtini nije primila više od 20 koševa, a pitanje pobjednika je prelomila u zadnjoj dionici koju je dobila sa 11 razlike.

Cedevita je otvorila utakmicu serijom 4-0, a potom primila osam koševa u nizu. Poljaci su prvi pohvatali konce igre i koncem prve četvrtine imali su +7 (19-12), ali je prva četvrtina završila sa pet koševa prednosti za poljski sastav (19-14).

Cedevita je u drugoj četvrtini zaigrala bolje, nadoknadila je zaostatak, povela 29-24, da bi na poluvremenu imala dva koša prednosti (35-33)....

26. travanj 2024 17:05