Košarkakošarka

Argentina bolja od Brazila nakon dva produžetka

14. kolovoza 2016. - 00:22
aqrga

U prvoj utakmici 4. kola skupine B olimpijskog turnira košarkaša u Rio de Janeiru, u kojoj igra i reprezentacija Hrvatske, Argentina je svladala domaćina Brazil sa 11-107 (28-19, 16-33, 23-20, 18-13; 10-10, 16-12) nakon dva produžetka.

Brazilci su bili nadomak pobjede unutar 40 minuta, ali je Anders Nocioni tri sekunde prije isteka vremena pogodio tricu za produžetak. U prvih dodatnih pet minuta kod rezultata 95-95 Brazil je imao napad, ali je Neto 14 sekundi prije isteka vremena promašio tricu. U preostalom vremenu Ginobili nije uspio osigurati pobjedu Argentini, pa se ušlo u dodatnih pet minuta.

Kod rezultata 106-105 za Argentinu Garcia je 47 sekundi prije kraja promašio polaganje, a zatim u borbi za loptu napravio prekršaj na Campazzu koji je pogodio oba slobodna bacanja za 108-1...

27. travanj 2024 04:45