Hajdukprijateljski susret

Hajduk odlično započeo pripreme u Umagu, za pobjedu nad Aluminijem zabili Livaja, Prpić i Krovinović

Piše D. KA.
9. siječnja 2024. - 18:46

Hajduk je u prvoj prijateljskoj utakmici u sklopu središnjeg dijela zimskih priprema svladao slovenski Aluminij s 3:0. Bijeli su dominirali cijelim susretom, a prvi gol je zabio Marko Livaja u 30. minuti na asistenciju Uremovića.

U drugom poluvremenu je izmijenjen cijeli sastav, što je i uobičajeno za pripremne utakmice, a za konačan rezultat zabili su Prpić i Krovinović. Posebno je bio lijep gol Krovinovića za 3:0, nakon povratne lopte Nikole Kalinića, s nekih 20 metara je odlično naciljao suprotne rašlje.

Bijele nakon ovog susreta prije povratka u Split čekaju još dvoboji protiv Fehervara (12. siječnja), Kopera (17. siječnja) i Slaska (20. siječnja).

Tijek susreta pratite ovdje.

HAJDUK - ALUMINIJ 3:0 (Livaja 30., Prpić 62., Krovinović 71.)

Umag - prijateljska utakmica

Hajduk: Lučić, Moufi, Elez, Uremović, Sigur, Kalik, Žaper, Kleinheisler, Sahiti, Livaja, Dajaku

Klupa: L. Kalinić, Prpić, Odjidja-Ofoe, N. Kalinić, Skoko, Pukštas, Krovinović, Mikanović, Brajković, Šarlija, Hrgović, Durdov, Čuić

Aluminij: Pridigar, Schabuach, Martić, Koblar, Gašper, Jagić, Gorenak, Jovanović, Bamba, Barnabas, Matić

Klupa: Petek, Pečnik, Zeljković, Šubarić, Kosi, Simonič, Bilyi, Šarac, Baskera, Škoflek, Maružin, Bruemc, Jovačić

Sudac: Amel Dizdarević

Uživo

90‘ Kraj utakmice

90‘ Kalinić je prsima spustio loptu na Čuića čiji je udarac neprecizan

83‘ Ne posustaju hajdukovci, željni su igre i golova

75‘ Iz igre izlazi Brajković, a mijenja ga kadet Bruno Durdov

71‘ Gol! Hajduk vodi 3:0 nakon bombe Krovinovića. Odigrao je Krovinović dupli pas s Kalinićem i s nekih 20 metara opalio u suprotne rašlje

63‘ Izašao je Skoko, a u igri je Nikola Kalinić

62‘ Gol! Hajduk vodi 2:0, strijelac je Prpić. Krovinovićev ubačaj s desne strane je završio na pet metara odakle Prpić matira vratara Peteka

61‘ Ponovno dobar ubačaj Krovinovića, ali udarac Šarlije je blokiran u novi korner

59‘ Dobra obrana Kalinića sada, Maružin je pucao s lijeve strane iz uskog kuta

56‘ Hrgović je ubacio na nečuvanog Čuića u šesnaestercu, ali je njegov udarac glavom uhvatio protivnički golman

51‘ Lijepa akcija Hajduka, Pukštas se okrenuo i dobro pronašao Brajkovića koji je proslijedio desno do Čuića, ali njegov ubačaj nije pronašao nikoga

50‘ Sad se s granica terena u Umagu čuje i hajdučka pjesma

49‘ Ubačaj Krovinovića je pronašao Prpića, koji puca glavom malo pored vrata

48‘ Mikanović je dobro pokušao ubaciti, ali bit će samo korner za Krovinovića

46‘ Počelo je drugo poluvrijeme. Sastav Hajduka za nastavak utakmice je L. Kalinić, Mikanović, Prpić, Šarlija, Hrgović, Odjidja, Pušktas, Krovinović, Skoko, Brajković, Čuić

45+2‘ Kraj prvog poluvremena

45+2‘ Probao je i Jovanović za kraj prvog dijela, ali Lučić lagano kupi loptu

44‘ Sahiti je sada zaredao dvije velike prilike, prvo je na ubačaj Livaje s desne strane atraktivnim volejem probao, ali neprecizno. U nastavku akcije je stigao novi ubačaj s lijeve strane, pucao je Sahiti glavom, ali je, nevjerojatno, Uremović slučajno blokirao novi gol

41‘ Pokušao je i Aluminij. Jagić je pucao iz velike daljine, ali malo pored gola, Lučićeva intervencija nije bila potrebna

40‘ Hajduk nastavlja s pritiskom i traži drugi gol, ali ne uspijeva do većih prilika

30‘ Gol! Hajduk vodi 1:0, strijelac je Livaja. Kleinheisler je ubacio iz kornera na Uremovića, on je proslijedio do Livaje koji s tri metra lako zabija

27‘ Kleinheisler je lijepim dodavanjem pokušao proigrati Livaju, ali je njegova lopta malo prejaka

25‘ Dajaku je sada s lijeve strane ubačajem pronašao Kalika na desnoj strani, on je pokušao spustiti loptu pred gol, ali mu je dodavanje presječeno

24‘ Žuti karton sada za Moufija, prekršajem je zaustavio protivnički napad

20‘ Moufi se ustao i susret je nastavljen

19‘ Žuti karton za Sussa Bambu zbog prekršaja nad Moufijem koji je ostao ležati na travnjaku i ukazuje mu se pomoć

15‘ Hajduk dominira posjedom, ali još uvijek nije uspio opasnije zaprijetiti. Aluminij se uglavnom oslanja na duge lopte na početku susreta

8‘ Bez većih prilika na početku utakmice, nakon ubačaja Kleinheislera iz kornera pucao je sada Kalik, ali pored gola