Sport Hajduk

opet su pali

Još jedan nokaut u Gorici: sve je isto kao i u Kupu, prvo Lovrić pa onda Suk, međutim čini se da je pobjednički pogodak pao nakon zaleđa

Gorica se još jednom pokazala "crna mačka" za Splićane jer su ih svladali i u prvenstvu i to s istovjetnih 2-1 kao i u kup-utakmici prije samo tri dana. Hajduk protiv Gorice ima samo jednu pobjedu u sedam međusobnih dvoboja.

Splićani su već u 2. minuti imali ogromnu priliku, ali je udarac Caktaša sa šest-sedam metara u korner skrenuo branič Suk .

U 12. minuti Gorica je povela, a zabio je Kristijan Lovrić iz slobodnog udarca iskosa s više od 30 metara. Hajduk je poravnao u 28. minuti kada je Brazilac Jairo nakon duplog pasa s Bradarićem zatresao mrežu. U 60. minuti Posavec brani udarac gavom Suka, a deset minuta kasnije Caktaš promašuje još jednu veliku priliku.

Posavec je efektnom paradom obranio opasan udarac Lovrića u 80. minuti, no u 86. minuti ubačaj Lovrića iz slobodnog udarca Nizozemac Joey Suk, doduše iz vrlo sumnjive pozicije, u padu je glavom sproveo u mrežu. Suk je u sudačkoj nadoknadi dobio crveni karton.

Semafor

Gorica – Hajduk 2:1 (1:1)

Velika Gorica – Gradski stadion. Gledatelja 3753.

Sudac: Tihomir Pejin (Donji Miholjac) – 6.

Strijelci: 1:0 Lovrić (12), 1:1 Jairo (28), 2:1 Suk (85).

Crveni karton: Joey Suk (Gorica) – drugi žuti.

Žuti kartoni: Suk, Lovrić, Muhammed, Marina (Gorica), Caktaš, Ismajli, Bradarić (Hajduk).

Najbolji igrač: Kristijan Lovrić (Gorica).

Gorica (4-2-3-1): Kahlina (6,5) – Muhammed (6,5), Steenvoorden (6,5), Jovičić (7), Čabraja (6) – Marina (6), Čanađija (6,5) (od 81. Babec –) – Hamad (5,5) (od 63. Dvorneković 6), Suk (7), Lovrić (7) (od 90. Krizmanić –) – Ndiaye (5,5).

Hajduk (4-4-1-1): Posavec (5,5) – Juranović (5,5), Ismajli (6), Svatok (5,5), Čolina (5,5) – Jurić (5), Bradarić (5,5), Nejašmić (5) (od 54. Beširović 5), Barry (5) (od 83. Jradi –) – Caktaš (5,5) – Jairo (6).

Iz minute u minutu

90 + 4 - kraj susreta

90 + 2 – Suk je dobio drugi žuti karton zbog grubog starta i Pejin ga je isključio iz igre

90 – igrat će se četiri minute sudačke nadoknade

88 - izašao je Lovrić u igri je Krizmanić

87 - požutio je i Bradarić

86 – vodi Gorica, Joey Suk je zabio zgoditak, Lovrić je poslao dugačku loptu prema kaznenom prostor, činilo se da je Suk bio malo ispred obrane Bijelih koja je zaspala i ostavila igrača Gorice samog na par metara od Posavca, Suk je to iskoristio i glavom spustio loptu uz prvu stativu u mrežu

85 - Caktaš je napravio faul kako bi zaustavio opasan protunapad domaćina

84 – dugo su po desnoj strani kombinirali Bijeli, na kraju je Juranović prebacio loptu na drugu stranu gdje je Čolina iz voleja pucao, loptu je od poda Kahlina uspio prebaciti preko grede

83 - iz igre je izašao Hamza u igri je Jradi

82 – Jairo je pokušao gurnuti loptu prema Caktašu koji je dolazio u kontri, a Pejin je nakon faula nad hajdukovim Brazilcem žuti karton dodijelio Marini

81 – izašao je Čanađija u igri je Babec

78 – dobra prilika za Goricu, Čabraja je dobro probio po strani, odigrao za Lovrića koji je odlično pucao, ali je Posavec još bolje obranio, u nastavku akcije Dvorneković je pokušao iznuditi kazneni udarac, ali Pejin nije nasjeo na njegovu akciju

76 – pritisak domaćina trajao je gotovo tri minute, stalno su prijetili ubacivanjem s desnog boka, ali su stoperi Hajduka uspješno očistili sve probleme

72 – zbog faula nad Lovrićem prilikom sprječavanje kontre žuti karton je dobio Ismajli

71 - požutio je i Muhammed nakon starta nad Čolinom

70 – 3753 gledatelja je na tribinama u Velikoj Gorici

70 – Jurić je sačuvao loptu, izbacio Juranovića na desni bok, Caktaš je krenuo na tu nabačenu loptu, ali je nije dobro zahvatio

68 - dobio je Lovrić žuti karton zbog prigovora sucu Pejinu

67 – Bradarić je započeo jednu akciju u sredini, dobro poslao okomicu na Jurića koji je doša do dvadesetak metara, snažno pucao, ali i neprecizno, visoko preko gola

64 – tražili su domaći kazneni udarac nakon dvoboja Ndiayea i Ismajlija, ali je Pejion samo odmahnuo da se igra nastavi

63 – izmjena kod Gorice, umjesto Hamada u igru je ušao Dvorneković

60 – Lovrić je nabacio iz kornera na drugu stativu, Suk dobro pucao glavom, ali ravno u Posavca koji je odbio loptu

58 – Beširović je pokuša sa više od dvadesetak metara, po zemlji, ali je Kahlina to s lakoćom uhvatio

54 – zamjena kod Hajduka, umjesto Nejašmića u igri je Beširović

51 – prvi žuti karton na susretu dobio je Suk nakon što je s leđa oborio Hamzu

49 – Gorica je u dva-tri poteza došla do samo kaznenog prostora Bijelih, no Svatok je bio na pravom mjestu i presjekao opasnu akciju domaćina

46 – počelo je drugo poluvrijeme

45+1 – kraj prvog poluvremena

45 + 1 – startao je Čanađija na Čolinu koji ostao ležati, u nastavku akcije Lovrić je opet prošetao kroz kazneni prostor gostiju, tražio je prostor za šut koji je na kraju bio blokiran

45 – igrat će se minuta sudačkog dodatka

43 – dobra akcija Hajduka, na kraju je pokušaj Čoline blokirao Muhammed

39 – dobra akcija Jaira, riješio se Steenvoorden ušao u kazneni prostor i uputio oštru loptu na peterac gdje je Jovičić očistio ispred Kahline, u nastavku akcije Čolina je ubacio, ali je Jurić napravio faul na Marini

37 – Lovrić je sada pokušao malo preambiciozno s lijeve strane, pucao je, ali previsoko i predaleko od gola

33 – domaćin se već panično brani, nekoliko ispucanja lopte bez ideje, ovaj put je odbijanac nakon kornera dobro iskoristio Bradarić, no njegov je šut Kahlina obranio

30 - ubacio je Muhammed s desne strane, oštra lopta na koju je Čanađija u sredini zakasnio

28 – izjednačenje, Hajduk je poravnao preko Jaira, konačno jedna smislena dobra akcija, po dubini, loptu iz zadnjeg reda primirio je Jairo na dvadesetak metara, odigrao je dupli pas sa Bradarićem koji mu je vratio loptu u prostor, Brazilac je izašao sam ispred Kahline i loptu je zakucao u mrežu

26 – nova opasna akcija domaćina, Suk je dobio jedan dvoboj i gurnuo loptu na stranu gdje se dobro ubacio Muhammed koji je centrirao u kazneni prostor, lopta je preletjela Ndiayea, a Lovrić nije dobro pucao, Posavec je i to uhvatio

24 – evo Lovrića opet, napravio je mali slalom kroz obranu Hajduka, ali je pucao s dvadesetak metara mekano, ravno u dobro postavljenog Posavca

20 – Hajduk je šokiran ranim primljenim pogotkom, još nisu uspjeli povezati konce igre, sve izgleda sporo i statično, bezidejno

15 – pokušao je Nejašmić s dvadesetak metara, ali nije bilo dovoljno snage u njegovom udarcu pa je Kahlina to obranio

12 – vodi Gorica, opet Lovrić, na isti gol kao i kod prvog gola u Kupu prije tri dana, ovaj put je lopta bila na tridesetak metara, činilo se da će biti ubaačaj, no Lovrić je uputio oštar šut, lopta je padala uz samu stativu, Posavec je samo dodirnuo i ona se zakoprcala u mreži

10 - nakon kornera kojeg je izveo Juranović pokušao je Jairo glavom, ali je lopta otišla preko grede

8 - silovit udarac Lovrića s dvadesetak metara, ali se od bloka lopta odbila u korner

2 – velika prilika za Hajduk, nakon dobre kombinacije na desnoj strani Bradarić je ubacio, lopta je došla u sredinu do Jurića koji je propustio do usamljenog Caktaša, međutim njegov udarac iz velike blizine u korner odbija Kahlina