Sport Hajduk

Hajduk - Ujpest 1:1

Bijeli remizirali s Mađarima, pogledajte odličan izjednačujući gol Sušića

Hajduk i Ujpest remizirali su, poravnao je Hajduk devet minuta prije kraja, Sušić je nakon ubačaja Milića s lijeve strane, na drugoj vratnici pucao je desnom nogom i postigao pogodak, najbolje se snašao. Bilo je to zasluženo izjednačenje pred sam kraj utakmice, splitska momčad imala je više šansi tijekom utakmice, najizrazitiju Vlašić u 47. minuti, šutirao je zamalo pokraj gola, a u finišu su Jefferson i Mastelić mogli donijeti i pobjedu, ali nisu bili precizni, Jefferson nogom, a Mastelić glavom.

Prethodno je mađarska momčad dugo vodila, zabili su iz prve ozbiljne pozicije kad je centaršut s desna Angelov spretno izbliza produžio u mrežu, bila je to 20. minuta.

Prethodno, u 16. minuti ozlijedio se Šimić pa je ušao u igru Vrljičak, na poziciju lijevog beka koju je u početku pokrivao Ismajli.

U nastavku, u 58. i 66. minuti, u dva navrata vratar Grbić je izvrsno reagirao i čuvao Hajduk da se prednost Mađara ne poveća, no imao je i Hajduk dobre akcije. Trener Pušnik se ljutio na procjenu sudaca kad su zaustavili prodor Vojkovića (na dubinsko dodavanje Milića) u 72. minuti, misleći da se radi o zaleđu. Potom je ipak stigao izjednačujući pogodak...

Nisu nastupili treći vratar Ljubić, te Hairlahović, Budalić, Erceg i Memolla.

Nikola Vlašić bio je kapetan Hajduka, predvodio je momčad u drugih 45 minuta s trakom, kad je ušao u igru, dok je u prvom dijelu kapetan "bijelih" bio Zoran Nižić.

Trener Marijan Pušnik dao je veliku čast i obvezu mladom nogometašu, pokazavši kako je pobornik nauma Vlašićeve promocije.

Hajduk – Ujpest 1:1 (0:1)

Steyr – Igralište Vorwaerts-Steyra. Gledatelja oko 500. Sudac Almir Baručić (Linz, Austrija).
Strijelci: 0:1 Angelov (20), 1:1 Sušić (81)
Hajduk (4 – 2 – 3 – 1): Stipica – J. Bašić, Nižić, Šimić (od 16. Vrljičak), Ismajli – T. Bašić, Kalik – Mujan, Kožulj, Radčenko – Maganjić. U drugom poluvremenu: Grbić – Juranović, Bilji, Ćosić, Milić – Sušić, Jefferson – Vojković, Vlašić, Tudor – Mastelić.
Ujpest (Budimpešta, Mađarska) (4 – 2 – 3 - 1): Balajcza - T. Nagy, Mohl, Kecskes, Angelov - Sanković, Andrić - Diarra, Balazs, Pavkovics – Bardhi. Još su igrali Banai, Knap, Windecker, Virag, Szucs, G. Nagy, Gere, Lazok, Fek, Toth.

IZ MINUTE U MINUTU

1 - HAJDUK: Stipica, J. Bašić, Šimić, Nižić, Ismajli, T. Bašić, Kalik, Kožulj, Mujan, Radčenko, Maganjić.

Klupa: Grbić, Milić, Tudor, Bilji, Ćosić, Juranović, Jefferson, Sušić, Vlašić, Mastelić, Vojković,

1 - počela je utakmica, na tribini je oko pedesetak torcidaša

4 - ubacili su Mađari, ali Šimić je brži i odbija loptu

8 - Toma Bašić je tukao sa 20 metara, ali Mađari odbijaju

16 - Vrljičak je ušao umjesto Šimića

18 - lijepa akcija bijelih, Kožulj ubacuje, ali vratar Ujpesta odbija

20 - GOL - nakon ubačaja sa lijeve strane i gužve najspretniji je Angelov koji sa pet metara dovodi Ujpest u vodstvo

23 - sam je Maganjić, ali vratar Ujpesta spašava u zadnji tren

25 - napadaju bijeli, ali fali zadnje dodavanje

30 - ubacio je Kalik, al Vratar Balajzca spašava

32 - živa utakmica, ali bez prilika velikih

33 - tukao je Toma Bašić sa 25 metara, ali je udarac blokiran

35 - žuti za Radčenka zbog oštre igre

38 - opalio je Kecskes iz slobodnjaka sa 30 metara, Stipica odbija, a napadač Mađara je neprecizan

39 - velika prilika za bijele, ubacio je Mujan, a Maganjić sa 7-8 metara glavom tukao metar od stative

45 - kraj prvog poluvremena

46 - počeo je drugi dio

47 - ubacio je Tudor, a Vlašić sa 10 metara tukao tik pored stative

Hajduk sad igra u sastavu: Grbić, Milić, Tudor, Bilji, Ćosić, Juranović, Jefferson, Sušić, Vlašić, Mastelić, Vojković

50 - napadaju bijeli, Mađari su opasni iz kontre

55 - Grbić brani oštar udarac Nagya sa 12 metara iskosa

61 - Sušić je tražio Tudora dugom loptom, ali bilo je prejako

62 - lijepa akcija bijelih , Mastelić ja kratak za milimetar na ubačaj Juranovića

70 - igra se uglavnom na sredini terena, bez prilika

72 - sam je Vlašić ali je označeno zaleđe, Pušnik je poludio na suca

74 - sam je Vojković na 12 metara, ali se spetljao

77 - slobodnjak Sušića sa 25 metara ide preko gola

81 - GOOOOOOOOOOOOOOL - TSS - idealno je ubacio Milić na drugu stativu, a TSS volejem sa pet šest metara iskosa izjednačio rezultat