Domaći nogometkvalifikacije za sp

Sve se rješava na uzavrelom Poljudu: Hrvatska vrhunskom priredbom na Malti ispisala pozivnicu za posljednji dvoboj protiv Rusije

Piše R.R.
11. studenog 2021. - 21:45

Hrvatska nogometna reprezentacija uvjerljivom 7-1 (4-1) gostujućom pobjedom protiv Malte u susretu pretposljednjeg, 9. kola skupine H kvalifikacija za odlazak na Svjetsko prvenstvo 2022. zadržala je izglede za prvo mjesto i izravni odlazak u Katar.

Raspoložena Hrvatska povela je već u 6. minuti golom Ivana Perišića, do kraja prvog poluvremena u strijelce su se još upisali Duje Ćaleta-Car u 22., Mario Pašalić u 39. i Luka Modrić u prvoj minuti sudačke nadoknade, dok je Marcelo Brozović u 31. minuti nespretnom reakcijom zatresao vlastitu mrežu.

U nastavku je dva gola dodao Lovro Majer, u 47. i 64. minuti, a jedan Andrej Kramarić u 53. minuti.

Visoki presing Hrvatske od samog početka urodio je plodom već u 6. minuti. Izbornik Zlatko Dalić pogodio je s postavljanjem Majera u poč...

10. svibanj 2024 01:27