Kup UEFA: Srna protiv Vukojevića u polufinalu

17. travnja 2009. - 00:57
Dinamo Kijev, Šahtjor Donjeck, HSV i Werder osigurali su nastup u polufinalu Kupa Uefa. Dinamo je u Kijevu sa glatkih 3:0 savladao Paris SG, a zasluge za poraz Parižana ima i njihov vratar Mickael Landreau koji je direktan krivac za drugi i treći gol. Kijevljani su poveli već u četvrtoj minuti, Artem Milevskij uposlio je na vrhu šesnaesterca Ismaela Bangouru koji preciznim udarcem pogađa donji desni kut i dovodi svoju momčad u vodstvo.

Priliku za izjednačenje Paris je propustio u osmoj minuti kada je Luyindula pogodio vratnicu. Dinamo je nakon toga još više pritisnuo, a kao plod te nadmoći stigao je i drugi pogodak. U 15. minuti praktički je utakmica bila riješena, s desne strane loptu je ubacio Alijev, a vratar PSG-a Landreau pokušao je izboksati loptu, ali je nespretno reagirao...
27. travanj 2024 07:34