Domaći nogometmodrić čak četiri puta

Hrvati u finalima nogometne Lige prvaka: devetorica su se okitila titulom pobjednika, sedam ih je osjetilo gorčinu poraza

1. lipnja 2019. - 16:30
2018-12-27T112756Z_1176853018_RC1130A81A00_RTRMADP_3_SOCCER-BALKAN-MODRIC.JPG

Otkako je elitno nogometno natjecanje Starog kontinenta preimenovano iz Kupa prvaka u Ligu prvaka, devetorica hrvatskih nogometaša okitila su se tim trofejem - Alen Bokšić, Zvonimir Boban, Davor Šuker, Dario Šimić, Igor Bišćan, Mario Mandžukić, Luka Modrić, Ivan Rakitić i Mateo Kovačić

Bilo je hrvatskih nogometaša koji su osvajali europski naslov i u bivšoj državi. Robert Prosinečki je kao član Crvene zvezde slavio u Kupu prvaka u svibnju 1991. Beogradska momčad Bariju je nakon jedanaesteraca pobijedila Olympique Marseille 5-3 (0-0).

U subotu bi im se mogao pridružiti i branič Liverpoola Dejan Lovren. Prošle godine mu to nije uspjelo, Liverpool je u finalu izgubio od Real Madrida, no u subotu će imati novi pokušaj. Ovoga puta protiv Tottenhama.