Sport Dalmacija u balunu

gradski derbi

'Crvene' primile tek drugi gol u sezoni, a do pobjede su stigle teže nego što konačni rezultat sugerira

Gradski derbi pripao je prema očekivanju nogometašicama Splita.

Novom pobjedom igračice trenera Božidara Miletića zadržale su tri boda prednosti pred aktualnim prvakinjama Osijekom (svladale su Agram 5:0), ali do trijumfa su stigle teže nego što konačni rezultat sugerira.

Imale su domaće 2:0 vodstvo nakon prvih 45 minuta, gotovo sat vremena su kontrolirale zbivanja na travnjaku, ali su u 58. minuti ostale s igračicom manje, uskoro zatim i sa samo pogotkom prednosti.

Vratarka Bukovec je dobila crveni karton zbog igranja rukom u jednom izletu izvan kaznenog prostora. U igru je morala pričuvna vratarka Mišetić, a odmah potom su “narančaste” smanjile efektnim pogotkom Granić i zakuhale završnicu susreta.

Međutim, i s igračicom manje nogometašice Splita su opravdale ulogu favoritkinja. Svojim drugim pogotkom Špiranović je šest minuta prije kraja riješila sve dileme oko pobjednica, a s dva gola u dvije minute Lubina i Dulčić su Splitu donijele na koncu ipak uvjerljivu pobjedu.

“Marjankama” za kakvu-takvu utjehu ostaje da su tek druga ekipa koja je ove sezone uspjela zabiti gol Splitu. Bodove vrijedne ostanka nogometašice Ivice Matića tražit će u idućim susretima (tri ekipe ispadaju).

Dinamo - Neretva 2:1

Nogometašice Neretve poražene su kod Dinama 1:2. Privremenih 1:1 koja je potrajalo tek minutu Metkovčankama je donijela Herceg u 40. minuti, a golove za zagrebački sastav zabile su Bračević u 35. i Skendrović u 41. minuti.

Split – Marjan 5:1 (2:0)

Split – Pomoćno igralište s umjetnom travom u Parku mladeži. Gledatelja 100.  Sudac: Jelena Pejković (Split).

Žuti kartoni: Lubina i Valušek (Split) te Šabašov, Regjo, Ćubić, Mudrinić i Domazet (Marjan). Crveni karton: Bukovec (Split) u 58. minuti (spriječavanje igračice u izglednoj prilici igranjem rukom izvan šesnaesterca).

Strijelkinje: 1:0 Smiljković (22), 2:0 Špiranović (36), 2:1 Granić (60), 3:1 Špiranović (84), 4:1 Lubina (88), 5:1 Dulčić (89).

Split: Bukovec, Pedić, Bukač (od 56. Varda), Valušek (od 88. Kolgjeraj), Horvat, Dulčić, Smiljković, Dujmović (od 60. Mišetić), Lubina, Gegollaj, Špiranović.

Marjan: Skejić, Domazet, Regjo (od 60. Mudrinić), Šabašov, Barbir (od 67. Slavica), Petković, Vico, Ćubić (od 74. Baraban), Žilić, Balić, Granić.